Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy warto dla bazy?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
71 odpowiedzi w tym temacie

#1 xaxupi

xaxupi

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 13:20

Czy warto kupić DLA tylko dla oferowanej tam bazy prywatnej wordpresów ?

#2 webfighter

webfighter

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 270 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 14:26

też się nad tym zastanawiałem - szczególnie po wielkich zapowiedziach; z tego co czytałem niestety dużo śmieci, małe dbanie o precle przez ich właśicieli - ale może idzie lepsze? (pytanie do posiadaczy i użytkowników systemu precli)

#3 BlackSEO

BlackSEO

Advanced Member

• Elita
  • PipPipPip
  • 6031 postów

Napisano 24 lipiec 2012 - 15:04

Ogólnie się opłaca kupić DLA jako narzędzie wspomagające. Ma parę przydatnych funkcji i też ma harvestera co może zbierać adresy.

#4 iberian

iberian

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 23:36

Nie korzystałem z tego oprogramowania, 400 netto kosztuje - aktualizacje są za free?

#5 BlackSEO

BlackSEO

Advanced Member

• Elita
  • PipPipPip
  • 6031 postów

Napisano 27 lipiec 2012 - 08:06

Aktualizacje są za free. Według mnie warto użyć jako narzędzie wspomagające. Na pewno jest słabszy od OmniSPEEDa ale już bym porównał, że jest na równi z OmniADDem. Ogólnie warto mieć te narzędzie i nie szkoda wydać tych paru złotych.

#6 okazwłoka2

okazwłoka2

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 10:52

Musiałem 2 konto ząłożyć bo hasło nie pamiętam :D

Jeśli chdozi o bazę - jest kilka osób które kupiło DLA tylko dla tego bazy. Nie jest to baza WP, ale precelków na autorskim skrypcie (lekki, z kilkoma fajnymi opcjami kofniguracyjnymi).

Dodawanie jest bardzo szybkie no i skuteczne, baza jest oczyszczana z banów. Moim zdaniem precelki są dobrej jakości. W utrzymaniu pomaga desktopowy program do zarządzania bazą (można łatwo usuwać wpisy ze wszystkich swoich precli). Jeszcze w sierpniu pojawi się nowa wersja skryptu precla (będzie można jeszcze lepiej, łatwiej zarządzać swoimi preclami) na przykład banując na określony czas niesfornego użytkownika czy też jednym kliknięciem usuwać wszystkie jego wpisy (już dawno opcja dostępna).

Obecnie w bazie jest 430 precelków (baza została oczyszczona z banów (55)). Są one postawione na 260 różnych IP, jest mnóstwo domen pierwszego rzędu, są też subdomeny na domenach pierwszego rzędu i regionalne. Po prostu różnorodność na maksa - a o to właśnie tu chodzi. Precle bardzo dobrze się indeksują i według moich testów dają dobrego kopniaka.

Myślę, że dość szybko przekroczymy 500 adresów w bazie. Szacuję, że do końca sierpnia będzie około 800 precli w bazie. Nic, tylko dołączać do bazy.

Szykuję wpis na bloga o tej bazie, bo jest o czym pisać. Normalnie za 400 wpisów do prywatnych precli trzeba sporo zapłacić. Tu płacisz tylko za DonLinkage, wkładasz własne precle do bazy i korzystasz do woli.

Tak więc odpowiem jednym słowem na pytanie "czy warto dla bazy?" : TAK.

#7 sokal6

sokal6

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • LocationStargard Szczeciński

Napisano 28 lipiec 2012 - 11:47

Ja po zakupie OmniSpeed chciałem początkowo sprzedać DLA, ale zostawiłem go sobie właśnie dla tej bazy.

#8 szary-rycerz

szary-rycerz

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 12:31

Szczerze? Ta baza jest bardziej wartościowa niż wszystkie publiczne precle do których można dodać jakąkolwiek dodawarką.

#9 joland

joland

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisano 28 lipiec 2012 - 22:13

To nie jest ta baza na którą składali się użytkownicy programu? kto zakłada te precle? Okazwłoka?

#10 okazwłoka2

okazwłoka2

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 08:06

Bazę zakładają użytkownicy DonLinkage. Aby mieć dostęp do bazy trzeba posiadać aktywną licencję DonLinkage i do bazy włożyć własne precle (nazwijmy to wejściówką). Wejściówka wynosi 27 pkt przy założeniach, że punktowany jest rodzaj domeny na którym stoi precel:
.pl 5 pkt
narodowe pozostałe + funkcjonalne (pierwszego poziomu) 4 pkt
domeny drugiego poziomu (np. ‘.com.pl’) 3 pkt
domeny regionalne 2 pkt
subdomeny narodowych bądź funkcjonalnych 1 pkt

Robi się to tak:
- z panelu DonLinkage (moduły>>bazadon) pobierasz skrypt precla
- z tego samego miejsca można pobrać jeszcze program desktopowy do moderowania precli
- instalujesz precle pod wskzanymi domenami (jest to autorski skrypt precla na bazie sqlite, instrukcja instalacji jest oczywiście dołączona - instalacja zajmuje nie więcej niż 2-3 minuty)
- dodajesz domeny do panelu DonLinkage (moduły>>bazadon)
- jeśli uzbierałeś 27 punktów, to możesz pobrać sobie listę wszystkich precli i zacząć publikację

Może z opisu wygląda to strasznie, ale strach ma wielkie oczy :)

Robot co jakiś czas sprawdza działanie i zaindeksowanie precla - zbanowane i niedziałające precle są oznaczane i odbierane są za te domeny punkty.

Ja również uważam, że baza tych precli jest warta więcej niż cały DonLinkage :) Będziemy się starać rozwjać bazę w kierunku wielkości i jakości.

#11 BlackSEO

BlackSEO

Advanced Member

• Elita
  • PipPipPip
  • 6031 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 09:02

Hmmmm....

Tak myślę, że może i ja wejdę w te precle. Skoro cały czas są usuwane te zbanowane. Wystarczy mieć np. 4 pl-ki i postawić na nich 7 subdomen.

Jak coś tutaj są darmowe szablony, których kiedyś będzie znacznie więcej:
http://www.encyklopedia.in/szablony/category/bazadon/

Wydaje mi się, że powinien być jakiś bonus za np za PR:
PR2 +1 pkt
PR3 +2 pkt
PR4 +4 pkt

#12 iberian

iberian

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 09:13

Wygląda to ciekawie, może i ja się skusze. Trochę wydałem już na softy w tym miesiącu i kolejna suma dojdzie.

okazwłoka2 - rozumiem że potem skuteczność dodawania do tej bazy jest 100% - towa?

#13 okazwłoka2

okazwłoka2

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 09:58

Ciężko jest uzyskać 100% skuteczności z wielu względów - chodzi przede wszystkim o serwery. Wiadomo, że z nimi różnie bywa. Ale zawsze można skorzystać z opcji ponownego dodawania do nieudanych. Na pewno + 90% uzyskasz.

Jeśli chodzi o przyjmowanie stron, to nie ma tak lekko :) System nie przyjmie 2 subdomen jednej domeny. Jeśli dodasz np. sub1.moja.pl to juz nie przyjmie sub2.moja.pl. Co więcej, nie przyjmie nawet domeny głównej.

Jeśli chodzi o bonusy - będzie przygotowana ankieta i wszystko się wyjaśni. Na uwadze będą parametry strony, staż domeny w systemie. Chcemy zatrzymać dobre strony w systemie.

O kierunku rozwoju bazy będą decydowali aktywni użytkownicy systemu.

#14 steve

steve

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 16:04

Właśnie stawiam precle na skrypcie bazadon, zapowiada sie to dosc ciekawie.
Martwi mnie tylko jedna rzecz, czy google w koncu nie dorwie sie do tej grupy precli i cala ja zbanuje?

#15 BlackSEO

BlackSEO

Advanced Member

• Elita
  • PipPipPip
  • 6031 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 22:53

Raczej ciężko będzie, bo żeby mieć dostęp musisz mieć kupionego DLA. Raczej wątpię, że pracownik Google zakupi DLA żeby pobanować precle. No chyba, że jakiś kapuś doniesie. Jest jeszcze pewna luka ale by musieli mieć dostęp do skryptu katalogu.

#16 iberian

iberian

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 287 postów

Napisano 29 lipiec 2012 - 23:05

Martwi mnie tylko jedna rzecz, czy google w koncu nie dorwie sie do tej grupy precli i cala ja zbanuje?

Najlepiej o tym nie gadać zbyt głośno... sprawdzony sposób.

#17 steve

steve

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 43 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 11:35

Jeśli ktos by chcial podkablowac to raczej nie bylby to wielki problem dla niego.
Ale badzmy dobrej mysli ;)

#18 okazwłoka2

okazwłoka2

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 54 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 09:11

Wszystko da się namierzyć. Nie ma co się zastanawiać, wkład pojedynczego usera jest tak niskobudżetowy, że straty w takim przypadku będą naprawdę nieodczuwalne. Stracisz 10 domen - płaczu nie będzie. Pomyśl sobie, gdyby Ci zbanowali Twoje 500 stron zaplecza - tydzień płaczu niestety.

Baza ciągle się rozrasta, przez ostatnie dni ciągle ktoś dołącza do bazy.

#19 Xem

Xem

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 12:14

Ja ostatnio wrzucam trochę precelków do wspólnej bazy :) Kilkanaście już dodałem więc będę testował :)

#20 Xem

Xem

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:43

Myślę, że najlepiej by było, gdyby Autor softu stworzył forum dla klientów/posiadaczy DonLinkAge, zamknięte dla reszty świata, Googla itp. i tam można by spokojnie i swobodnie dyskutować na tematy związane z oprogramowaniem, jego rozwojem czy tworzeniem i usprawnianiem właśnie tej prywatnej bazy precli :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users