Skocz do zawartości

Zdjęcie

W czym programować?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 zeki

zeki

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LocationMazowsze

Napisano 29 kwiecień 2017 - 14:34

Pany mam taką zagwozdkę: potrzebuję ogarnąć temat programowania. Otóż mam potrzebę napisania programu, który będzie generował pliki .pdf z opcji wybranych przez usera i z okienek, do których można sobie wpisać co się tam chce.

Działanie miałoby być takie, że otwieram nowy plik podaję dane osobnika i później program prowadzi mnie przez kolejne etapy - najpierw zaptaszam kilka-kilkanaście opcji z listy, mam okienko, że mogę dodać coś od siebie później po kolei muszę wpisywać konkretne dane z testów (plis okienka na ewentualne komentarze), później jakieś duże okienko na podsumowanie i znów ileś tam opcji do wyboru z listy + własne możliwości. Na wydruku powinny pojawiać się od początku patrząc
Jakieś dane osoby co plik stworzyła + logo
Później tytuł
Później te wszystkie dane co wprowadziliśmy (tylko to co zaptaszone i ewentualne dopiski)

No i ewentualnie jakaś stopka.

Program musiałby oferować zapis rozpoczętej pracy w pliku i późniejsze zmiany.

Wydaje mi się, że to nie jest jakaś skomplikowana materia, ale sami wiecie - html, php czy css to jeszcze człowiek ogarnia, ale to skrypty są. Wolałbym jednak program do instalacji chociaż gdyby mnie ktoś przekonał, że warto pójść w kierunku on-line..

Pytanie zasadnicze - w czym to zrobić? Tak żeby się nie narobić i możliwie łatwo osiągnąć cel. Nie wiem czy da się toto skomercjalizować więc i czasu ponad miarę nie chcę w ten projekt pakować.

Mój drugi cios to zwykle profanacja zwłok :)    Góra Kalwaria i okolice   | Piaseczno Terapia SI | SI sklep

#2 huckleberry

huckleberry

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 20 maj 2017 - 19:41

PHP + generowanie plikow pdf za pomoca biblioteki FPDF

http://www.fpdf.org/

Dane mozesz zaciagac z pliku tekstowego (prosciej) lub mysql (wiecej nauki).

Korzysc jest taka, ze to wymaga najmniej nauki i jest najbardziej elastyczne. Zadzaiala na kazdym serwerze z apache+php+fpdf :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users