Skocz do zawartości

Zdjęcie

Search Console - Indeksowanie linków

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 RobGug

RobGug

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisano 17 maj 2016 - 08:23

Witam,

dawno z tego nie korzystałem ale chciałem się z wami podzielić fajnym sposobem na indeksowanie linków. Od razu mówię, że nie sprawdzałem tego od jakiegoś czasu (ostatni raz robiłem to jak było jeszcze normalne GWT). 

Przechodząc do tematu, często jak robiłem sobie profile i nie chciało mi się ich linkować do indeksacji używałem sobie narzędzia Google - chyba lepszego indeksera nie ma ;-).

Bardzo prosty trick, wystarczy mieć jakąś wolną domenę podpięta do GWT, najlepiej żeby to był prosty PHP. Robicie sobie jakiś szablon i metodą pewnie, niektórym znaną dodajecie kod PHP w nagłówku:

Kod znaleziony na blackhatworld:

if (preg_match("#(google|slurp@inktomi|yahoo! slurp|msnbot)#si", $_SERVER['HTTP_USER_AGENT'])) {

header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: http://www.your-main-site.com/");
exit;

}

W URL podajecie sobie link do profilu czy jakiegoś tam miejsca, gdzie znajduje się Wasz link, a strona nie jest zaindeksowana, wchodzicie sobie w Indeksowanie w GWT i zgłaszacie stronę do indeksacji. 

Wiadomo limit 500, ja sobie generowałem podstrony na zasadzie 1.php, 100.php itd i w każdej był inny link. Skuteczność może nie była 100% ale 30-40% profili z linkami indeksowało się praktycznie w ciągu kilku minut od dodania. 

Jeśli ktoś ma czas i ochotę niech sobie sprawdzi i napisze czy ten sposób nadal działa.

Przy okazji zachęcam Was do dzielenia się na forum swoimi różnymi trikami.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users