Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki swl na dziś?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 krzyniolek

krzyniolek

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 854 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 15:36

Taki luźny temat bo wiadomo, że swle po zawirowaniach nadal istnieją, ale czy jest nimi sens wzmacniać zaplecze? Ostatnio wziałem na próbe seopilota, mozna tam wyszukiwac niby ładnie strony. Na oko baza wygląda na ubogą, ale wrzuciłem xx lepszych linków na zapleczowe satelity oraz takie droższe z solidnym trustem na docelową.

Efekt po miesiącu zerowy - czy tam już wszystkie domeny są oflagowane? Może google wyłapuje ich boxy i ignoruje te linki? Patrząc na ceny linków to zbyt duży koszt żeby dopalać nimi wpisy albo wykorzystywać do indeksowania. Nie wiem warto jeszcze zajrzeć do eweba, efekty będą pewnie podobne?

#2 zeki

zeki

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LocationMazowsze

Napisano 15 marzec 2016 - 16:31

Xann prawdę Ci powie :D

Mój drugi cios to zwykle profanacja zwłok :)    Góra Kalwaria i okolice   | Piaseczno Terapia SI | SI sklep

#3 proks

proks

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 46 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 16:48

To już chyba jakiś blast puścić, albo jakieś dziwne katalogowanie. Zawsze jakiś link po tym zostanie za miesiąc.

#4 Klaudiusz84

Klaudiusz84

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 16:52

Mnie doszły informacje, że Statlink obecnie znowu dobrze działa, jednak jeszcze nie testowałem, żeby powiedzieć coś więcej.

#5 s_matysik

s_matysik

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 19:32

Obecnie dwa sensowne swle to statlink i e-weblink

to czy dają efekty to zależy co linkowac i jak linkować

moim zdaniem nie ma sensu linkować swl zaplecza bo taniej i z lepszym efektem można zrobić to spamiarkami między innymi ze względu na ilość zapleczówek

Statlink testowałem jakiś czas temu to wybitnych efektów nie dawał, ale teraz chyba faktycznie zaczął dobrze działać, bo nawet przeglądając strony podpięte do statlinka to widać że robią tam frazy PP z dobrymi efektami

E-weblink można stosować do bardzo różnych celów, warto chociażby używać do dopalania artykułów z linkami 

#6 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 15 marzec 2016 - 21:14

Statlink jest dobry, tylko trzeba mieć profil zaufany i myk na indeksowanie swoich linków tak, by nie spalić domeny linkującej (m.in. jadąc jej swl rotacyjnej). Statlink daje niezłe miejscówki za grosze, ale podlink tych domen jest tragiczny. Trzeba sobie radzić samemu. :) seopilot - nie korzystałem, zawsze te ich boksy mnie odrzucały.

W sumie brakuje na rynku polskim DOBREGO systemu kupowania linków i stałego SWL. Seomatik to tragedia, statlink idzie w gównianym kierunku tematyczności linków

• jelly lubi to

#7 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 16 marzec 2016 - 09:58

statlink również sobie chwale

sygnaturka.png

#8 jelly

jelly

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 292 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 11:46

Gryzak bardzo dobrze wszystko opisał.

Kiedyś (ze 2-3 lata temu) bawiłem się Seopilotem i albo efekty słabe albo szybko szły kary,  jak jest teraz - nie wiem.

Ubranka dla niemowląt e-minimini.pl

#9 yesitsme

yesitsme

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 17 marzec 2016 - 23:43

statlink daje rade do tego wkrotce wprowadza statrank i zrezygnuja z PR.

eweba to szkoda komentowac, s matysik widze tutaj takze siejesz swoje madrosci?

#10 janekszeryf

janekszeryf

Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 30 marzec 2016 - 11:17

Z SWL polskich to tylko statlink można polecić, mimo, że i tak jest bardzo zaniedbany teraz, zrezygnowanie z podlinkowań domen, to strzał w kolano, więc najlepsze efekty osiągają wszyscy ci co widzą miejscówki i mogą coś z nimi zrobić.

#11 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 31 marzec 2016 - 20:27

Janek: bez podglądu miejscówek można wyciągnąć jakieś 70% URLi ręcznie, tylko trzeba mózg wyłączyć i automatycznie klepać.

#12 janekszeryf

janekszeryf

Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 08:00

Testowałem ostatnio linkowanie tylko na stronach PR 0 w statlinku, efekty gorsze niż złe póki co, ale jak sprawdziłem trochę adresów to się nie dziwie, spamy bez podlinkowania mające site ponad 1000, dam przykład strona mająca site ponad 4000, i ja z kilku projektów mam na tej domenie kilkaset linków. Jak dla mnie admini stata skupiają się na niewłaściwych rzeczach typu tematyczność.

Ameryki tutaj nie odkrywam, że jak domena nie podlinkowana, to roboty nie będą po niej śmigać, a tym samym naszych linków nikt nie zobaczy. Brak jest świeżych domen podlinkowanych.

#13 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 01 kwiecień 2016 - 17:04

Ale też jeżeli BL będzie czynnikiem punktowym, to będziesz miał domeny jechane guestbookami tylko, bo tanio i szybko podbijasz sobie BL w ahrefsie - zresztą seomatik... :P

Kierunek tematyczności jest bezsensu. IMO mogliby to rozwiązać na poziomie cache i badać cache podstron - kiedy google robiło zrzut i na tej podstawie oceniać i jednocześnie karać za linki z domen .cn, .ru itp.

#14 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 18 kwiecień 2016 - 09:37

poczekajcie na statrank, może być ciekawie po wyzerowaniu PR

sygnaturka.png

#15 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 21 kwiecień 2016 - 17:49

I co myślicie o statranku? Byłem do niego negatywnie nastawiony, myślałem że statlink idzie w stronę tematyczności, ale sprytnie to wykorzystali do opracowania mocy domeny. W sumie co jest lepszym świadectwem mocy domeny, niż ilość konkurencyjnych fraz na które występuje?

#16 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 26 kwiecień 2016 - 06:46

jeszcze nie przeliczyło chyba wszystkim, wstrzymałbym się z oceną;)

sygnaturka.png

#17 janekszeryf

janekszeryf

Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 27 kwiecień 2016 - 12:06

Największą bolączka Statlinka jest słaby podlink domen, być może statrank zmobilizuje wydawców do lepszego podlinkowania domen, żeby robot częściej tam zaglądał.

#18 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 29 kwiecień 2016 - 07:27

No właśnie statrank na pewno to zmieni, żeby osiągnąć wysoki statrank domena będzie musiała coś sobą reprezentować. Oprócz optymalizacji nie obędzie się bez podlinku, żeby generować jak najwięcej ptków.

Zresztą to nie jest największa bolączka statlinka, na indeksowanie są sposoby, aby nie narazić się wydawcom (tj. nie ładować rumakiem i rotacją) i wpuścić linki w indeks.

#19 yesitsme

yesitsme

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 02 maj 2016 - 06:33

moim statrank wyglada bardzo obiecujaco dla wydawcow, podniesie to znacznie jakosc systemu.

#20 win3tou

win3tou

Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów
  • LocationGdańsk

Napisano 08 lipiec 2016 - 12:01

Nie korzystałem wcześniej ze stata. Jest jakaś opcja aby bez profilu zaufanego zwiększyć indeksację tych linków?

Bo na razie tragedia z tym u mnie  :o

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users