Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyszukanie stron na których znajduje się link afiliacyjny

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 październik 2015 - 09:24

Chodzi mi o to, czy jest opcja aby SB wyszukał mi stronki na których znajduje się baner z linkiem afiliacyjnym ? 

Jeśli tak to proszę o podpowiedź jak to zrobić by dostać jak najlepiej dopasowane wyniki ? 

///M

#2 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 13 październik 2015 - 09:42

Dziś rano przeklikałem wtyczki SB by zobaczyć co tam się dzieje, i nie kojarzę takiej funkcji.

Ewentualnie jak masz USM od Miona to mając określone schematy url możesz wyszukiwać.

sygnaturka.png

#3 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 październik 2015 - 09:50

Nie niestety nie mam i nawet nie bardzo wiem o czym mowa. No ale dobra przynajmniej wiem, że nie ma co próbować z SB

---edit---

Dobra korzystałem z niego kiedyś, dopiero mi się przypomniało jak zobaczyłem jak wygląda ;) Niestety za długo z nim nie powojowałem, możesz podpowiedzieć jak się zabrać za sprawdzenie miejsc występowania linku ? 

///M

#4 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 13 październik 2015 - 12:29

Zaraz, zaraz - chodzi Ci o to, że chcesz sprawdzić czy na danej liście stron nie znajduje się <a href="http://pp.pl/ID">linkdo PP</a>? Robisz to normalnie w check links, jakbyś sprawdzał listę czy jest na niej Twój URL.

#5 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 październik 2015 - 13:39

No właśnie chodzi o to, że nie mam listy i chciałbym się dowiedzieć jakie stronki powiedzmy z TOP100 mają ten link :) 

///M

#6 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 13 październik 2015 - 14:33

No to żadnym softem tego chyba nie zrobisz. Najpierw musisz mieć listę.

A co za problem zbudować listę? Chcesz link do pp finansowego? Keyword planner - pobierasz wszystkie słowa kluczowe, co wyrzuci, dorzucasz losowe frazy i w 5 min masz gotowy harvest kilku tysięcy stron, usuwasz dupy i skanujesz SB i masz gotową listę stron z tej tematyki mających interesujący Cię link.

• duchu lubi to

#7 Kabza

Kabza

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 13 październik 2015 - 16:13

albo w ahrefsie sprawdzasz linki prowadzące do strony wyciągasz wszystkie adresy i puszczasz w sb gdzie są jeszcze reklamy

• duchu lubi to

#8 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 październik 2015 - 17:56

Dzięki Panowie !! Kombinowałem z zapytaniami z googleguide.com ale niestety żadne nie wypluło odpowiednich wyników. Generalnie myślałem, że jest jakiś robak albo coś w ten deseń który wykonałby podobne zadanie.

Dam znać za jakiś czas jak mi poszło :)  

///M

#9 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 13 październik 2015 - 19:52

No jakimś crawlerem też byś tę robotę załatwił, ale nie wiem czy istnieje gotowe rozwiązanie (raczej nie), jakbyś ogarniał jakiś język programowania to taki robocik nie musiałby być skomplikowany, ale IMO moja metoda będzie szybka i skuteczna

#10 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 13 październik 2015 - 22:51

W teorii http://scrapy.orgpowinien dać radę, musze przyatakować kolegę który powinien ogarnąć temat. 

@gryzak twój sposób też oczywiście sprawdzę, dzięki jeszcze raz za pomoc

///M

#11 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 16 październik 2015 - 21:34

I jak? Udało się znaleźć interesujące Cię strony?

#12 duchu

duchu

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 19 postów

Napisano 19 październik 2015 - 06:37

Niestety ale nie, chyba bedę musiał wykupić ahref, bo w SB to wywala mnie linki w ogóle nie w temacie. 

///M

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users