Skocz do zawartości

Zdjęcie

Antyvirus na kompie z seosoftami

antywirus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 kszksz

kszksz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 26 wrzesień 2015 - 22:53

Jakiego antyvira używacie jeśli pracujecie na seosoftach również na domowych kompach?

Ja niedawno kupiłem lapka głównie pod seosofty, ale wykorzystuje go często też jako komputer do wszystkiego innego. 

Do tej pory na domowym kompie zawsze wystarczał mi darmowy avast, a teraz mam tylko windows defendera.

Zastanawiam się, czy jest sens instalować jakiegoś innego antyvira czy to się mija z celem?

#2 szary-rycerz

szary-rycerz

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 02:37

avast, zrobienie obrazu systemy i przywracanie go co jakiś czas

#3 huckleberry

huckleberry

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 859 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 12:32

Niestety Windows jest tak **ujowo skonstruowany, że czego byś nie zainstalował i tak bedzie źle. Jedyne rozsądne rozwiązanie to takie, które podał szary-rycerz.

Kiedyś istniało takie coś jak jak DriveVaccine (pod WinXP). Jego działanie ograniczało się do przywracania systemu do pewnego wzorca za każdym razem, gdy restartowało/włączało się komputer. 

Dane trzymało się wraz z aplikacjami na drugim dysku logicznym (czyli np D:\) i z nich korzystało. To bardzo wygodne bo przywracanie trwało praktycznie ułamek sekundy, choć inne programy robiły to w kilka sekund.

http://alternativeto.net/software/drive-vaccine-pc-restore/

#4 krzyniolek

krzyniolek

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 854 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 15:12

A dla vpsów na win macie jakaś metode na przywracanie?

#5 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 06:54

zależy jaka virtualziacja, bo możesz poprosić o dostęp do KVM i zrobić sobie obraz systemu z poziomu programu

sygnaturka.png

#6 kszksz

kszksz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 07:52

Kiedyś istniało takie coś jak jak DriveVaccine (pod WinXP). Jego działanie ograniczało się do przywracania systemu do pewnego wzorca za każdym razem, gdy restartowało/włączało się komputer. 

Dane trzymało się wraz z aplikacjami na drugim dysku logicznym (czyli np D:\) i z nich korzystało. To bardzo wygodne bo przywracanie trwało praktycznie ułamek sekundy, choć inne programy robiły to w kilka sekund.

http://alternativeto.net/software/drive-vaccine-pc-restore/

to dość ciekawe, poczytam o tym więcej, dzięki. obraz systemu oczywiście mam zrobiony jakby się coś stało, ale wolałbym po prostu unikać różnych niespodzianek

#7 seopst

seopst

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 19:23

https://www.emsisoft.../software/eek/

to pobierz i systemowy defender wystarcza uważam że jest lepszy od każdej darmówki .

A tym co wyżej po robocie odpalasz skan i gitara.

• kszksz lubi to

#8 suchjyy

suchjyy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 11:02

Nie zapominajcie ze antywirusy działają tak, że wyłapują tylko ten syf co mają w bazie.

Wiadomo, że baza jest ograniczona bo przerabianie duzej ilości danych by Ci zajechało komputer...

Stare nieaktywne wirusy są z bazy usuwane. W bazach znajdują się wirusy, które gdzieś tak zostały wykryte i wykazują jakąś aktywność.

znane są przypadki kiedy wracają jakies zmodyfikowany antywirusy z przed X lat i nie sa one wyłapywane.

Zresztą jak wyjdzie coś nowego i szybko oraz sprawnie się rozprzestrzeni to też troche minie zanim ludzie to pozgłaszają i trafi to do analiz, a nastepnie zostanie wciągnięte w bazy....

Prawda jest taka, że jak odpalisz jakiś lewy plik na pc i nie ma go w bazie to masz syf ;).

Najlepszym rozwiązaniem będzie uruchamianie podejrzanym plików / stron w sandboxie. Czyli tak jak pisza koledzy wyżej wirtualizacja np.

Możesz spróbować też odpalać softy na koncie gościa, czy takim z nadanymi ograniczeniami. Czyli na koncie, które może odpalać tylko softy, nie może nic instalować zmieniać. Wtedy i większość wirusów nie będzie miało praw do edycji plików systemowych.

• kszksz lubi to

#9 kszksz

kszksz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 13:45

ok, wychodzi więc na to, że tylko wirtualizacja jest pewnym rozwiązaniem. dzięki

#10 suchjyy

suchjyy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 14:08

Możesz sobie stowrzyć obraz skonfigurowac go i ustawić program tak , aby nie zapisywal Ci np. nanoszonych zmian i zawsze odpalał tą kopię. W ten sposób nawet jak coś zasiejesz to po wyłączeniu odpalisz znów czysty sytem =]

• kszksz lubi to

#11 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 30 wrzesień 2015 - 13:28

Stosując wirtualizację na własną rękę możesz mieć problemy z licencją od botmastera np., więc ostrożnie z tym. Najlepiej jak napiszesz do twróców softów SEO, że chcesz je używać na wirtualce, to dostaniesz info czy można.

Co do AV, to na PiO Maxpan malwarebytes poleca i tez bym sie pod tym podpisał, chociaż ja na vpsach nie korzystam w ogole, jak zasyfi to trudno, najwyzej restart, a backup zawsze mam.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users