Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sposób na własne mocne zaplecze

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 ddaapp

ddaapp

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 12:16

Aby forum nieco rozruszać napisze sposób w jak można zdobyć naprawde mocne zaplecze (w pełni darmowe).

1. Przygotujemy sobie listę powiedzmy 5 tys. footprintów na zasadzie:

Słowo kluczowesite:www.blogger.com/profile/

2. Wykonujemy harwest stron pod te słowa.

3. Wyciągamy sobie listę linków z tychże profili do blogów na blogspocie które mają 404. Tutaj można wprowadzić dowolność. Pasuje listę przefiltrować określonymi czynnikami w taki sposób aby wziąć tylko te mocno podlinkowane wygasłe blogi. Warto zauważyć że wszystkie mają już w sobie linki (bo tak je znaleźliśmy)

4. Nabywamy konta g+

5. Na kontach g+  budujemy sobie własne blogi. Ja tutaj używam zenka który loguje się na określone blogi, tworzy contenet z webarchive (full automat) i w sidebarze dodaje linki.

---------------------

Nie będę odpowiadał w tym wątku na pytania, ze względu na to że jest to post który został wrzucony dla zainteresowanych celem zachęcenia do większej aktywności i zachęcenia do tajnych komnat.

stylem-logo.png   logosmall.png     

#2 seopst

seopst

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:18

"Nie będę odpowiadał w tym wątku na pytania, ze względu na to że jest to post który został wrzucony dla zainteresowanych celem zachęcenia do większej aktywności i zachęcenia do tajnych komnat." moim skromnym zdaniem chcesz mieć tu aktywność dodaj do forum kategorie organiczne seo czy coś w ten deseń bo moje wrażenia są takie ( jestem tu kilka dni ) osoby jak ja nie mające pojęcia o blackseo wchodzą z ciekawości rejestrują się bo chcą polizać to blackseo i  w sumie to nie mają o czym i gdzie pisać bo nie które posty jak ten Twój jest zupełnie niezrozumiały napisany seo slangiem. Osobiście nie jestem jeszcze przekonany czy chcę poznać black seo zważywszy na to, że wyciągam strony moich klientów z filtra i że Google to nie idiota robi wszystko by to blackseo nie działało więc taki dział gdzie mogą popisać ludzie mający pewne czy podstawowe pojęcie o seo by się przydał.

#3 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:42

seopst: jeżeli nie rozumiesz tego postu, to po prostu nie jest jeszcze dla Ciebie ten etap. Nie można od razu zostać specjalistą danej dziedzinie i nie ma w tym nic złego. Musisz się douczyć.

Zresztą wystarczy, że wrzucisz niezrozumiałe frazy w google i po nitce do kłębka zrozumiesz sens wypowiedzi. Od czegoś trzeba zacząć, a tu masz dobry sposób podany na tacy.

#4 Ja1

Ja1

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 552 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:49

"Nie będę odpowiadał w tym wątku na pytania, ze względu na to że jest to post który został wrzucony dla zainteresowanych celem zachęcenia do większej aktywności i zachęcenia do tajnych komnat." moim skromnym zdaniem chcesz mieć tu aktywność dodaj do forum kategorie organiczne seo czy coś w ten deseń bo moje wrażenia są takie ( jestem tu kilka dni ) osoby jak ja nie mające pojęcia o blackseo wchodzą z ciekawości rejestrują się bo chcą polizać to blackseo i  w sumie to nie mają o czym i gdzie pisać bo nie które posty jak ten Twój jest zupełnie niezrozumiały napisany seo slangiem. Osobiście nie jestem jeszcze przekonany czy chcę poznać black seo zważywszy na to, że wyciągam strony moich klientów z filtra i że Google to nie idiota robi wszystko by to blackseo nie działało więc taki dział gdzie mogą popisać ludzie mający pewne czy podstawowe pojęcie o seo by się przydał.

Wiesz są po prostu pewne informacje co i jak wykorzystać które raczej publicznie nie są podawane na tacy. Nawet w tajnych komnatach nie każdy wszystkim się dzieli.

#5 seopst

seopst

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 19:54

gryzak ..To, że nie rozumiem tego nie ukrywam,  przekaz mojego postu ma inny wydźwięk  zasugerowałem co zrobić by aktywność tutaj wzrosła. 

#6 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 20:00

Aktywność aktywności nierówna ;) Najważniejsze jest to, by w zamkniętych działach się działo, a na forum ogólnym było poruszenie, by się tam dostać. Na pewno niedługo pojawią się konkrety na forum.

#7 ddaapp

ddaapp

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 21:34

gryzak ..To, że nie rozumiem tego nie ukrywam,  przekaz mojego postu ma inny wydźwięk  zasugerowałem co zrobić by aktywność tutaj wzrosła. 

Na tym forum zawsze ludzie sobie pomagali - i mam nadzieję pomagać sobie będą. Nie o to chodzi że ktoś jest gorszy czy lepszy. To nie PIO żeby wybijać swoje nazwisko. Oczywiście w kwestii zgłębienia wiedzy zawsze pomogę, natomiast sam motyw darmowego zaplecza opisany powyżej jest na tyle unikatowy (a liczba blogów do przejęcia ograniczona) że jednak wolałbym nie opisywać tego "krok po kroku" tak aby osoby które najzwyczajniej w świecie nie są jeszcze na tym etapie rozwoju - musiały się natrudzić aby z solucji skorzystać. Jeśli same do tego dojdą - odpowiednio też lepiej się rozwiną. Jeśli się rozwiną to może za jakiś czas i ja skorzystam z ich pracy. Logika.

• zoozool i czif lubią to

stylem-logo.png   logosmall.png     

#8 Tler

Tler

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 550 postów

Napisano 21 wrzesień 2015 - 21:55

Dzięki. Myślałem, że porzucone blogi jednak zachowują nazwy i nie można znowu ich rejestrować.

Tak w temacie: to czasem szukam po tematycznych toplistach jakieś ciekawe wygasłe domeny.

• gryzak lubi to

#9 suchjyy

suchjyy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 20:29

@UP

apropos toplist, to wiele tych baardzo starych toplist również można przejać:)

#10 krzyniolek

krzyniolek

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 854 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 23:40

Dzięki. Myślałem, że porzucone blogi jednak zachowują nazwy i nie można znowu ich rejestrować.

Tak w temacie: to czasem szukam po tematycznych toplistach jakieś ciekawe wygasłe domeny.

No bo zachowują i to przez 90 dni - i tu pytanie jest whois dla blogspota jakiś? Skąd mamy znać date zwolnienia danego bloga?

#11 Klaudiusz84

Klaudiusz84

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 15:26

Testuję obecnie opisaną metodę, rzeczywiście występuje ochrona porzuconych blogów przed przejęciem.

Testował ktoś podobne metody przejmowania blogów na innych serwisach, ewentualnie przejmowania strona postawionych np. na wordpress.com ??? :)

#12 Ja1

Ja1

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 552 postów

Napisano 25 wrzesień 2015 - 19:24

Testuję obecnie opisaną metodę, rzeczywiście występuje ochrona porzuconych blogów przed przejęciem.

Testował ktoś podobne metody przejmowania blogów na innych serwisach, ewentualnie przejmowania strona postawionych np. na wordpress.com ??? :)

Poczytajcie na ten temat jak to się odbywa. Autor tematu sam na wstępie napisał że trzeba mieć trochę swojej incjatywy. Wbrew pozorom to co napisał nie jest takie trudne do ogarnięcia, trochę chęci wystarczy.

#13 Klaudiusz84

Klaudiusz84

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 16 październik 2015 - 11:16

Wykonałem kilka testów odzyskiwania porzuconych blogów/profili na innych platformach - podzielę się tutaj wynikami - może ktoś to wykorzysta i oszczędzi czas na sprawdzanie:

Przejmowanie porzuconych blogów/profili nie jest możliwe na:

• wordpress.com
  • ghost.org
  • webs.com
  • blox.pl

Blogi/profile można przejmować na:

• jimdo.com
  • edublogs.org
  • purevolume.com

plus wymieniony już wcześniej blogspot, przy czym należy pamiętać o okresie przejściowym.

• joland, przemek55555, Reincarnati0n i 1 inna osoba lubią to

#14 przemek55555

przemek55555

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 17 październik 2015 - 17:55

Tylko jak masowo wyselekcjonować xxxx wygasłych blogów ,które śą w miarę podlinkowane ?

#15 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:05

SB

sygnaturka.png

#16 przemek55555

przemek55555

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:54

Sprawdziłem to market samurai-em

No bo zachowują i to przez 90 dni - i tu pytanie jest whois dla blogspota jakiś? Skąd mamy znać date zwolnienia danego bloga?

Czy to chodzi o ten komunikat?? : Niestety, blog pod adresem domena.blogspot.com został usunięty. Ten adres jest niedostępny dla nowych blogów.

#17 Grubyy

Grubyy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 58 postów
  • LocationSERP

Napisano 05 listopad 2015 - 14:17

Wiele agencji korzysta z przejętych toplist. O blogspotach nie myślałem, dzięki ;)

#18 yesitsme

yesitsme

BlackSeo

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisano 09 listopad 2015 - 01:09

spoko, ciekawa metoda, cos innego w koncu-

#19 Skumulowany

Skumulowany

Newbie

• Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 20:45

Możecie mi powiedzieć czy dobrze rozumie 3 punkt? Po harvestowaniu w SB mam przenieść listę do "List for commenter' a później wybrać opcję 'check links' i zapisać tylko te ze statusem 'not found'? Czy jednak jeszcze nie zasługuje na tajne komnaty i ciągle błądzę?

#20 czif

czif

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 271 postów

Napisano 24 marzec 2016 - 21:08

Możecie mi powiedzieć czy dobrze rozumie 3 punkt? Po harvestowaniu w SB mam przenieść listę do "List for commenter' a później wybrać opcję 'check links' i zapisać tylko te ze statusem 'not found'? Czy jednak jeszcze nie zasługuje na tajne komnaty i ciągle błądzę?

dobrze myślisz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 members, 0 guests, 0 anonymous users