Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tanie hostingi pod zaplecza na WP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 Reincarnati0n

Reincarnati0n

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 35 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 12:18

Jakie hostingi z własnych doświadczeń możecie polecić ku trzymaniu zapleczówek na WP? Wiadomo mocarne być nie muszą bo takie zaplecza celowo się odchudza a i ruch mają dość mały, więc obciążenie duże nie jest.

Mile widziane:

- płatność roczna rzędu kilku dyszek

- autoinstalator WP

- jak się trafi kilka IP do wyboru to super

Ze swojej strony mogę polecić:

ionic.pl - hosting S pl - 60 zł rocznie - stabilny, autoinstalator WP, brak wyboru ip

laohost.pl - konto małe - 39 zł rocznie - wysoki uptime, brak autoinstalatora popularnych skryptów ale mamy po 4 ip do wyboru na każdej maszynie (przy zakupie możemy wybrać na którą chcemy wylądować)

Temat ma na celu pozbierać stabilne, sprawdzone i tanie hostingi pod dywersyfikację zaplecz (dns, ip, fizyczna lokalizacja) jako alternatywę dla seo hostingów z wieloma ip (i często zajechanymi maszynami do granic możliwości przez geniuszy z setkami surowych wp).

[black-seo.gif]

• zoozool lubi to

#2 gryzak

gryzak

Elita

• Elita
  • PipPipPip
  • 666 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 13:52

hekko.pl neteasy.pl linuxpl.com masternet.pl - wszystkie mają konta z płatnością roczną 40-60zł, z autoinstalatorami różnie, o różnych ipkach też można zapomnieć niestety.

• Reincarnati0n lubi to

#3 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 15:36

Opcją też są hostingi z allegro po 2-3zł rocznie

Lecz do każdego WP instaluj wtyczkę MainWP i rób backup gdyby hosting nagle padł ;)

• Reincarnati0n lubi to

sygnaturka.png

#4 seopst

seopst

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 56 postów

Napisano 19 wrzesień 2015 - 18:32

Polecam klatka.pl 40zł auto instalatory są

• Reincarnati0n lubi to

#5 kszksz

kszksz

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 08:32

jeszcze na jupe.pl jest za niecałe 60 zł i są instalatory

• Reincarnati0n lubi to

#6 zeki

zeki

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 847 postów
  • LocationMazowsze

Napisano 23 wrzesień 2015 - 10:21

sax.pl około 50 PLN - sadzałem tam komuś stronę na WP więc dokładnie nie obserwuję, z tego co widzę chodzi dobrze.

• Reincarnati0n lubi to

Mój drugi cios to zwykle profanacja zwłok :)    Góra Kalwaria i okolice   | Piaseczno Terapia SI | SI sklep

#7 MisterX

MisterX

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 12:14

blutu.pl - 14 zł.rok. Brak autoinstalatora

• Reincarnati0n lubi to

#8 Oxan_20

Oxan_20

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 12:38

unixstorm.org - ok 25 zł za rok, autoinstalator

• Reincarnati0n lubi to

#9 MateuszI

MateuszI

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisano 23 wrzesień 2015 - 14:55

Moze nie najtańsze ale stabilne i wszystko jest co potrzebne na zenbox.pl 

• Reincarnati0n lubi to

#10 mamoczy

mamoczy

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 03 październik 2015 - 00:09

fc.pl  45 pln autoinstalator

netmark.pl 35 PLN autoinstalator

• Reincarnati0n lubi to

#11 suchjyy

suchjyy

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 79 postów
  • LocationRzeszów

Napisano 03 październik 2015 - 10:42

seo host w linux z instalatronem i opcja klonowania daje rade ;).

Instalujesz wp - konfigurujesz wpinasz swl webtoolsa a potem stawiasz klony - zmienaisz tylko adres i importujesz teksty z csv ;)

• Reincarnati0n lubi to

#12 Klaudiusz84

Klaudiusz84

Advanced Member

• Użytkownik
  • PipPipPip
  • 37 postów

Napisano 12 październik 2015 - 17:50

Ze swojej strony mogę polecić:

ionic.pl - hosting S pl - 60 zł rocznie - stabilny, autoinstalator WP, brak wyboru ip

laohost.pl - konto małe - 39 zł rocznie - wysoki uptime, brak autoinstalatora popularnych skryptów ale mamy po 4 ip do wyboru na każdej maszynie (przy zakupie możemy wybrać na którą chcemy wylądować)

Nie wiem jak u was, ale u mnie na laohost.pl występowały zawsze problemy z wordpressami - pojawiały się błędy "Internal Server Error" oraz templatki nie wyświetlały się prawidłowo. Nie próbowałem dochodzić czym to było spowodowane, tylko zrezygnowałem z hostingu. Jeżeli ktoś miał podobnie i znalazł rozwiązanie to jeżeli może to proszę aby się podzielił, bo cena mimo wszystko jest kusząca :)

#13 Kabza

Kabza

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 362 postów

Napisano 13 październik 2015 - 11:09

https://www.mintshos...aff.php?aff=539 wrzucam z refem :) jak ktoś nie chce skrócić do .pl  mają serwer www 30 zł brutto roczna opłata. Ich serwery są dość stabilne.

#14 gielo

gielo

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LocationChełm

Napisano 15 październik 2015 - 09:34

Ja obecnie jadę na vps ovh w opcji średniej za niecale 30zl brutto miesięcznie :) dodatkowo oferują 16 różnych ip w lokalizacjach 13 różnych krajów przy jednorazowej opłacie 8zł netto za IP. W sumie więc wychodzi 12x30zł (w zaokrągleniu) + 16ip x 10zł brutto (w zaokrągleniu) daje nam kwotę 520zł. Teraz podzielmy to przez 17, czyli 1 standardowe IP + tych 16 dodatkowych, co daje nam kwotę 30zł rocznie za serwerek z jednym indywidualnym IP. W olejnych latach jest taniej bo za IP płacimy jednorazowo. Plusem jest także to, że jest to nasza wlasna maszyna niejako z dostepem do shela i możemy sobie ją konfigurowac i instalowac na niej co tam nam się żywnie podoba. Jako zaplecze to po 2 strony na IP pociągnie, a jak sądzę więcej stron na danym ip i tak nie ma sensy stawiać. Dla mnie osobiście jest to obecnie najlepsza opcja. Sa jeszcze kimsufi (tam można i więcej stron odpalić na chyba jak pamiętam większej ilości Ip) ale brak możliwości płatności w złotówkach obecnie za nie, więc jeśli ktoś ma konto PayPal może skorzystać z Kimsufi.

Wiem, że mowa jest o hostingach ale w sumie porządna konfiguracja takiego serwera VPS + ISPconfig w niczym nie ustępuje takim firmom hostingowym, a wręcz daje nam więcej możliwości jak wlasnie wspomniany dostep do shella, czy możłiwośc instalacji oprogramowania dokładnie do naszych potrzeb :)

• gryzak lubi to

#15 MisterX

MisterX

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 15 październik 2015 - 10:49

Po co płacić za IP jeśli w cloudflare.com mamy za darmo?

#16 gielo

gielo

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LocationChełm

Napisano 15 październik 2015 - 12:06

Teoretycznie tak, praktycznie to czasem sa problemy z cloudflare przy niektórych konfiguracjach. Jednak przy takiej juz minimalistycznej opcji to można i z cloudflare skozystać, chociaz nie wiem jak oni tam maja te IP polokalizowane, czy jest to jakas lodsowa pula dla danego kraju, czy też może jedno ip przy połączeniu z serwerem danego kraju. Jednak jeśli ktoś się chce ukryć to jak najbardziej, plusem jest także to ze mamy inne dnsy, i odpada problem z konfuguracja wlasnych aby nie wskazywaley na ovh i nasz vps :)

ps. dodałem 4y domeny przez cloudflare i faktycznie każda z nich ma różne IP :] Zovaczymy czy s WP nie będzie problemu, kiedys jak na innym serwerze (hosting w Home) ruch przez CF puszczałem to problemy ze stronami miałem.

• MisterX lubi to

#17 MisterX

MisterX

Member

• Użytkownik
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 15 październik 2015 - 18:51

na cloudflare można nawet dla każdej subdomeny dawać inne IP

#18 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 16 październik 2015 - 10:09

plus w cloudflare ukrywasz swój serwer

sygnaturka.png

#19 gielo

gielo

BlackHat

• BlackHat
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • LocationChełm

Napisano 16 październik 2015 - 14:53

Puściłem kolejną stronę poprzez CloudFlare i taka ciekawostka. Na Home były z nią problemy, bo często wyskakiwala biała strona przeglądając serwis. Obecnie na skonfigurowanym przeze mnie VPS działa już 24h i wszystko chodzi bez zarzutu. Włączone mam nawet minify dla css, js, html na CloudFlare i jest ok, a wcześniej to miałem ztym zawsze największy problem :). Minusem jest, że stronna lekko jakby wolniej się ładuje tutaj w Polsce ale za to w stanach i innych lokalizacjach gdzie mają serwery CDN przyspieszyła znacznie.

#20 zoozool

zoozool

Administrator

• Administrator
  • 1368 postów

Napisano 18 październik 2015 - 18:08

poczekaj, aż zwiększy cachce domeny, i plików statycznych to powinna szybkość również wzrosnąć.

sygnaturka.png

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 members, 1 guests, 0 anonymous users