Skocz do zawartości


- - - - -

HP LaserJet P1109 – opis techniczny


HP LaserJet P1109 to drukarka, która doskonale sprawdza się zarówno w warunkach domowych, jak i biurowych. Jest niewielka, więc nie potrzebuje dużo miejsca i jest niedroga – więc właściwie każdego na nią stać. I, co bardzo ważne, wystarczą zaledwie dwie minuty, by zaczęła swoją pracę. Drukarka wyposażona jest w program HP Smart Install, który nie wymaga instalacji za pośrednictwem płyty CD. Wystarczy podłączyć, chwilę poczekać i drukować.

Podłączenie i kompatybilność
Podłączenie do komputera odbywa się za pośrednictwem portu USB 2.0. Drukarka kompatybilna jest z Windows 10, Windows 8, Windows 7 (32-bit/64-bit), Windows Vista (32-bit/64-bit), Windows Server 2008 (32-bit/64-bit), Windows Server 2003 (32-bit/64-bit), Mac OS X v10.4, v10.5, v10.6; Linux. I rzeczywiście wystarczy podłączyć ją do urządzenia, by móc z niej korzystać. Co więcej, panel sterujący jest niezwykle prosty i łatwy w obsłudze, dzięki czemu użytkownicy nie mają z tym problemu.

 

Nie tylko z komputera
Drukarka oprócz tego, że drukuje podłączona do komputera, drukuje również bezprzewodowo oraz z urządzeń przenośnych za pomocą technologii HP ePrint, ePrint Wireless Direct i AirPrint™. Technologie te sprawiają, że drukowanie staje się możliwe właściwie z każdego miejsca, także poza biurem. Urządzenia bezprzewodowe mają bezpośrednią łączność z drukarką dzięki czemu bez problemu mogą przesyłać do niej dowolne pliki.

 

Prędkość i jakość wydruku
Niekwestionowaną zaletą tej drukarki jest duża prędkość przy zachowaniu najwyższej jakości wydruku. Format letter drukowany jest z prędkością 19 str/min, a format A4 18 str/min. W dużej mierze wpływ na to ma krótki czas oczekiwania na pierwszą wydrukowaną stronę. Jeśli chodzi o jakość, drukarka ta doskonale sprawdza się nie tylko przy zwykłych wydrukach, ale również biznesowych, gdzie tekst musi być wyraźny a obraz ostry. Ta jakość osiągana jest dzięki technologii HP FastRes 1200. Technologia ta pozwala uzyskać mniejszy rozmiar pliku do druku, zapewnia ostrość tekstu, równość odcieni i wyrazistość obrazu.

 


Szeroki wybór nośników
Nie tylko zwykły papier, ale też szereg innych nośników doskonale nadaje się do zadrukowania za pomocą tej właśnie drukarki. Kartony, folie, etykiety, koperty – bez względu na to, na czym chcemy wydrukować tekst, czy obraz, zrobimy to w sposób profesjonalny, szybko i z łatwością. Ważną rolę odgrywa tutaj podajnik papieru przystosowany na 150 arkuszy oraz szczelina podawania z pierwszeństwem na 10 arkuszy, dzięki którym drukowanie staje się jeszcze sprawniejsze i łatwiejsze.

 


Energooszczędność i ekologia
Wygoda i łatwość użytkowania, niska cena i niezawodność – to nie jedyne cechy, które sprawiają, że drukarka HP LaserJet P1109 jest tak wyjątkowa. O jej wyjątkowości stanowi również niezwykła energooszczędność. Duży wpływ na nią ma technologia HP Auto-On/Auto-Off, która sprawia, że drukarka automatycznie włącza się i wyłącza w zależności od aktywności drukowania. Pozwala to zaoszczędzić nawet do 50% energii w porównaniu z innymi, dostępnymi na rynku urządzeniami laserowymi. Z kolei aplikacja HP Smart Print inteligentnie analizuje zawartość drukowanych stron internetowych i drukuje tylko potrzebne treści, eliminując puste strony czy ucięte krawędzie i oszczędzając w ten sposób papier. Poza tym HP to także kwestia minimalizacji opakowań oraz bezpłatnego recyclingu wkładów, zgodnie z przyjętym programem HP Planet Partners.

 

Mobilna, niezawodna, energooszczędna, tania, dbająca o środowisko – taka właśnie jest drukarka HP LaserJet P1109. Z pewnością doskonale poradzi sobie w najbardziej ekstremalnych warunkach, drukując niezawodnie i elegancko nawet 5000 str/mies. Dołączony do niej oryginalnym toner startowy pozwoli wydrukować pierwszych 700 stron. A gdy pojawią się jakieś problemy, czy pytania, wystarczy zgłosić się do HP Total Care. Świadczą oni kompleksowe usługi, dostarczają oprogramowanie, rozwiązują problemy i zapewniają pomoc techniczną.